Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie mých prvních začátku spadá někde kolem roku 1994, kdy jsem dostal úplně své první kolo. A světe div se nebo ne vůbec jsem ho nechtěl. Začátky byli příšerné,  neudržel jsem rovnáhu, občas jsem spadl do roští nebo na zem. Nechtěl jsem vůbec jezdit a jednou jsem se dokonce vyboural tak, že tu jizvu na noze mám dodnes. Jak šel čas, tak jsem se i naučil jezdit na kole. Vždy ve školce jsem se těšil, až mě táta přiveze kolo. Měl jsem tvrdý trénink, přehazovačku jsem neznal, a přesto jsem vyjížděl velké kopce. Táta mě honil, abych slušně jezdil. Po určitém čase mě bylo kolo malé, tak jsem dostal kolo pionýra a zase bez přehazovačky. To bylo však jen krátkou dobu a začalo se řešit, co za další kolo. Jakož byl někde kolem devadesátosmého roku horská kola tak jsem ho chtěl i já. Nakonec jsem dostal krásného zeleného Favorita s pětikolečkem a začal jsem jezdit po silnici sám. To bylo pádů, ale jezdit jsem se naučil a dostal jsem Favorita Special se šestikolečkem.
Na tomto Favoritu jsem najezdil mnoho kilometrů. Účastnil jsem se cykloturistických akcí, cyklistika mě úplně chytla. Ve 12-ti letech jsem ujel 210 kilometrů. Můj první závod jsem vyhrál. Moje první závodní kolo byl nablýskaný Favorit se řazením
v dualech a osmikolečkem. Začátky cyklistiky začaly v oddíle Devoss Rychnov nad Kněžnou. Zůčasnil jsem se za tento tým Českého poháru, Mezinárodních závodů v lounech, Moravského poháru, Ligy Masters, Dobrušského Poháru. Jsem mimochodem Mistr Kraje, vítěz různých časovek a hromadných závodů. Osobně si nejvíce cením všech závodů, které jsou dobře zajištěny a které jsem pochpitelně vyhrál. Lidé, kteří dokáží uspořádat závod, jsou pro mě frajeři a proto si jich cením. 
V roce 2007 jsem změnil oddíl. Nyní jezdím za Tri club Dobruška pod vedením pana Sobotky. Mým asi nesplnitelným cílem je vyhrát Tour de France.